جزئیات خبر


مدیر عامل شرکت نفت و گاز رضوی خبر داد؛

پیشرفت فیزیکی 5 درصدی ساخت دستگاه های حفاری دریایی

پیشرفت فیزیکی 5 درصدی ساخت دستگاه های حفاری دریایی
1394/5/7

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، خرداد ماه سال جاری قرارداد ساخت ٥ دستگاه دکل حفاری دریایی با استفاده از دانش، امکانات و توانمندی سازندگان داخلی میان کنسرسیوم نفت و گاز رضوی و شرکت توسعه سازه های دریایی تسدید امضا شد و اکنون پس از گذشت کم تر از 2 ماه، مدیر عامل این شرکت از پیشرفت فیزیکی 5 درصدی آن سخن گفت.

علی یدقار اظهار کرد: هم اکنون یارد پروژه در خرمشهر تجهیز و پروژه عملا آغاز شده است. مطالعات مهندسی آن نیز در حال انجام و تکمیل می باشد. پیشرفت فیزیکی این پروژه تاکنون (مرداد 1394) حدود 5% است،

وی ادامه داد: این پروژه با مشارکت کنسرسیومی متشکل از شرکت های خصوصی به رهبری شرکت توسعه نفت و گاز رضوی، به عنوان کارفرما و شرکت توسعه سازه های دریایی سدید به عنوان پیمانکار اجرا می شود.

یدقار ارزش این قرارداد را حدود یک میلیارد و ١٠٠ میلیون دلار برآورد کرد و افزود: این مبلغ از محل آورده بخش خصوصی و منابع صندوق توسعه ملی و بانک صنعت و معدن تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی و طراحی صورت گرفته، بومی سازی ساخت دکل اول 58 درصد است که تا دکل پنجم به 85 درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز رضوی مدت انجام این پروژه را حدود 5 سال اعلام کرد و گفت: با انجام این پروژه 2 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در کشور ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: این 5 دکل حفاری به صورت کاملا بومی و توسط شرکت های ایرانی طراحی و مهندسی خواهند شد و بدین ترتیب برند جدیدی در جهان به نام رضوی پدید آمده و ثبت خوهد شد.

یدقار با بیان این که پروژه ساخت دستگاه های حفاری دریایی، بزرگترین پروژه ساخت داخل بعد از انقلاب اسلامی تلقی شده است، اظهار کرد: به این ترتیب آستان قدس رضوی تحول بزرگی را پس از ملی شدن صنعت نفت، به منظور ملی کردن فعالیت های بالادستی صنعت نفت و گاز در کشور ایجاد خواهد کرد.

126-94

نظر شما